Belépés az e-munkaegeszsegugy.hu rendszerbe
Regisztrálni a kiválasztott szolgáltatás alatt lehetséges a szolgáltatásra kattintva.
2021-07-26
A Konzulens Csoportpraxis Magán Egészségügyi Intézet (képviseli: dr.Buczkó István ügyvezető) és Óbudai Egyetem (képviseli: Dr. Kovács Levente rektor, Ormándi Gabriella kancellár ) kutatás-fejlesztési és oktatási együttműködési megállapodást írtak alá 2021.06.30-án.
Az együttműködés alapvető célja, hogy a Felek elméleti és gyakorlati tudásbázisukat, kapcsolatrendszerüket közös szakmai és üzleti céljaik érdekében együttesen mozgósítsák és ezen keresztül a kiemelt képzési területeken az Egyetem akadémiai tudásának és a Partner egészségügyi és üzleti tapasztalatainak ötvözésével emeljék a magyarországi oktatás és kutatás színvonalát. A célokat közös K+F infrastruktúra működtetésével, projektek megvalósításával, szakmai gyakorlóhelyek, műszaki tanácsadás biztosítására irányuló együttműködési keretek kialakításával kívánják megvalósítani.
Az együttműködés fő irányai
– Új, digitális- neuropszichológiai orvostechnikai eszközök kifejlesztésében történő kooperáció és validálással
– Magas baleseti kockázattal bíró, nappali aluszékonyságban veszélyeztetett munkavállalók (pld buszvezetők) távdiagnosztikai lehetőségében történő kooperáció
– Egészségügyi szoftverek okoseszköz alkalmazásban történő fejlesztésében való együttműködés
– Multicentrikus Orvosi Kutatások támogatására Integrált Egészségügyi szoftver termékfejlesztés
Az együttműködési megállapodás kiterjed még a Konzulens Csoportpraxis Magán Egészségügyi Intézet részéről az Egyetem alap- és mesterképzésében való részvételre:
– konzultációs lehetőséget biztosítanak a szakdolgozatok, valamint TDK dolgozatok elkészítéséhez;
– részt vesznek a féléves hallgatói feladatok kitűzésében és értékelésében;
– üzemlátogatást szerveznek a hallgatók számára a Felek által közösen egyeztetett időpontban és témakörben.
– Business Project, közös, oktatási célú megvalósítása: Az oktatási tevékenységben való együttműködés azon formája, amelynek keretében a hallgatók kiscsoportokban valós gyakorlati problémát oldanak meg vállalati és egyetemi konzulensek támogatásával.
– Szakmai gyakorlati helyek biztosítása: Felek rögzítik, hogy a gyakorlatigényes alapképzési és mester szakok képzési és kimeneti követelményekben előírt kötelező szakmai gyakorlatának lebonyolítására – a vonatkozó jogszabályoknak megfelelő tartalommal – az érintett Karral külön együttműködési megállapodást kötnek.
– Gyakornoki programok közös megvalósítása: A Felek együttműködnek a Partner számára legalkalmasabb gyakornokok megtalálása érdekében, az előzetes kompetencialista alapján, a kapcsolódó tantárgyak egyetemi oktatóival, valamint a hallgatók elhelyezkedését segítő hallgatói irodákkal együttműködésben.
– Szakmai hálózatépítés, közös szakmai rendezvények megvalósítása: Felek vállalják, hogy részvételi lehetőséget biztosítanak egymás szakmai-tudományos rendezvényein (kerekasztal vitákon, tudományos ülésszakokon, szimpóziumokon, konferenciákon), valamint közösen kezdeményeznek, szerveznek ilyen rendezvényeket, valamint fórumot biztosítanak egymás számára tudományos és gyakorlati eredményeik publikálásában.
– Alkalmazott kutatás: Az Egyetem szakemberei a Partner által kezdeményezett és igényelt témákban kutatásokat, illetve módszertani fejlesztéseket végeznek.